Önümde bir Fransız tökezledi ve adımımı kestim

Önümde bir Fransız tökezledi ve adımımı kestim

Soğukkanlılığını geri kazandıktan sonra, iyi olduğundan emin olmak için kameramana geri döndü.

Bolt, “Beni oldukça iyi dışarı çıkardı,” dedi. “Ama ben iyiyim. Sorun yok, bu yüzden bundan memnunum.”

Bolt, kazadan 200′de gümüş alan rakibi Justin Gatlin’i şaka yollu bir şekilde suçladı.

Gatlin hemen yanında otururken Bolt, “Şu anda başlamaya çalıştığım söylenti, Justin Gatlin’in ona para ödediğidir. Yani, benim yapacağım şey bu,” dedi.

Gatlin karşılık verdi: “Paramı geri istiyorum. İşi tamamlamadı.”

Jamaikalı sprinter Usain Bolt, Perşembe günü Pekin’de düzenlenen 15. IAAF Dünya Şampiyonası’nda erkekler 200 metre finalinin ardından bir Segway sürme kameramanı tarafından vurulduktan sonra dibe vurdu. Yaralanmamıştı. (Lucy Nicholson / Reuters)

Son ev dümdüzünde olağanüstü bir artışla, Melissa Bishop, yarı final ısısını kazanmak için Perşembe günü Beijing’s Bird’s Nest stadında Kanadalı bayanlar 800 metre rekorunu kırdı.

SONUÇLAR: Dünya atletizm şampiyonaları Bolt, Gatlin’i yenerek arka arkaya 4. 200 metre şampiyonluğunu kazandı

Bishop’un 1 dakika 57.52 saniyelik süresi, önceki kişisel rekorundan tam olarak iki saniye daha hızlıydı ve tüm elemeler arasında en hızlıydı.

Düşünceleri hemen 2001′den beri rekoru 1: 58.31′de tutan Diane Cummins’e ve Cumartesi finaline döndü.

Ont, Eganville’den selamlayan 27 yaşındaki, “Diane’i aramam gerekiyor. Gerçekten heyecanlıyım,” dedi. “[Final için] hazırlanmaya başlamalıyım, çabuk geliyor. Fazla zamanım yok.

Bishop, Kenya’dan Eunice Sum ve Belarus’tan Marina Arzamasoma arasında boşluk buldu ve yetenekli çifti alt etti. Sum, 2014 Monaco Diamond League karşılaşmasından bu yana bir etkinlik kaybetmedi.

Bishop, “[Koç Denis Fairall] kendi yarışımı yönetmemi, sakin kalmamı ve sakin kalmamı söyledi,” dedi. “Yarış gerginleşebilir, bu yüzden benim alanımda kalmak önemlidir.”

Kanadalı Fiona Benson da kişisel rekoru 1: 59.59′la yarı finalde eleme olmayan beşinci bitirmek için taktiksel olarak sağlam bir yarış yaptı.

Benson, “Yeni bir PB. Şikayet edemem,” dedi. “Taktiklerimin çok çalışılması gerekiyor.”

Nettey finale sıçradı

Birkaç alt denemeye rağmen, Christabel Nettey üçüncü atlayışında 6.79 metre atlayarak bayanlar uzun atlama yarışmasının finaline yükseldi. Otomatik eleme standardı 6.75m idi.

Nettey, saygın Amerikalı teknik direktör Dan Pfaff’ın rehberliğinde harika bir yıl geçirdi. Kanadalı Donovan Bailey’i 1996 Olimpiyat 100m altın madalyasına ve son zamanlarda İngiliz Greg Rutherford’u Olimpiyat ve dünya uzun atlama unvanlarına taşıyan kişi Pfaff’tı.

Surrey, BC’den Nettey, kişisel en iyi (ve Kanada rekoru) 6,99 milyonunun bu yıl 7,12 milyon Amerikan Tianna Bartoletta’nın arkasında ikinci sırada olmasına rağmen Kanada için madalya kazanma baskısı hissetmediğini söylüyor. .

“Sanırım oraya gidip eğleneceğim ve tüm sezon boyunca yaptığım şeyi uygulayacağım ve umarım Tanrı bunu bana verir” dedi.

Engeller ilerliyor

Kadınlar 100 metre engelli her iki Kanadalı da Cuma günkü yarı finale yükseldi goldbets.top

Nikkita Holder formunu doğru zamanda buldu ve 12.86 saniyede ısısıyla ikinci sırada bitirmek için yarıştı. 2013′te bir erkek çocuk doğurduktan sonra yavaş yavaş geri döndü, Pan Am Oyunlarında bronz madalya kazandı ve şimdi dünya şampiyonası yarı finallerini yapıyor.

“12.86′dan şikayet edemem. Bu iyi bir başlangıç” dedi. “İlk engelde hızlanmalıyım.”

Phylicia George sıcağında beşinci oldu ve 13.03′te yarı finale geçti.

“Benim başlangıcım beni gerçekten etkisiz hale getirdi” dedi George. “Bu yüzden bundan sonra bir bakıma işin dışındaydım.

“Bu benim için en harika sezon değil, bu yüzden sadece gelecek yıl Rio’nun iyi olması için işleri düzgün bir yere götürmeye çalışıyorum.”

Philibert-Thiboutot hayatta kaldı

Charles Philibert-Thiboutot, 3: 39.72′lik derecesiyle kendi ısısını yedinci sırada tamamladıktan sonra 1.500 yarı finale yükseldi. İlk altı kişi otomatik olarak kalifiye oldu. 

Quebec City’nin yerlisi, dünyayı savunmadan önceki ilk iki turda çok yavaş geçtikten sonra muazzam taktik nüans gösterdi ve Kenya Olimpiyat şampiyonu Asbel Kiprop, düz bir sprint’e kadar tempoyu yaraladı.

Kanadalı, “O tarafa gitmesini bekliyordum” dedi. “Maalesef 200 metrelik bir mesafeyle kutulandım. Önümde bir Fransız tökezledi ve adımımı kestim. Yedinci sıraya tutunabildim ve şükür ki geçmek için yeterliydi.”

Kanadalılar elendi

Daha önce Nicole Sifuentes, 15: 50.99′da 12 bayan 5.000m’lik bir sahada 11. oldu ve karma bölgede muhabirlerle konuşmayı bir kez daha reddetti. Haftanın başlarında o da 1.500 metreyi koştu ve 4: 12.82′de sıralama turlarında sekizinci oldu.

Khamica Bingham, 200 metre yarı finalini 23.03 saniye ile altıncı, Kim Hyacinthe ise 23.07′de yedinci sırada tamamladı. İkisi de, Cumartesi günkü bayanlar 4 x 100m bayrak yarışında gözlerini şimdi dikeceklerini söyledi.

Jonathan Cabral 110m engellerde 13.37 saniyelik bir süre ile yeni bir kişisel rekor kırdı. Bu ona yarı final sıcağında dördüncü oldu ama ilerlemedi.

Kanadalı yıldızlar Mikael Kingsbury ve Justin Dufour-Lapointe’nin yer aldığı Calgary’deki Dünya Kupası moğolları durağından canlı aksiyonu izlemek için yukarıdaki video oynatıcıyı tıklayın.

Olimpiyat Oyunlarına Giden Yol: Calgary’den Dünya Kupası mogulleri

17: 00′da yayınlanacak olan Olimpiyat Oyunlarına Giden Yol’da daha fazla moğol haberi yakalayabilirsiniz. ET ve CBC TV’de.

Zürih’teki IAAF Diamond League atletizm etkinliğinden canlı aksiyonu izlemek için şimdi yukarıdaki video oynatıcıya tıklayın.

ÖNİZLEME | Farah, parkurunda Diamond League şampiyonluğunu gördü Farah kazandı, Londra’da bütünlüğü savundu

Kapsama alanında efsanevi mesafe koşucusu Mo Farah, son Elmas Ligi etkinliğinde (5.000 metrelik yarış) yarışacak ve Kanadalı Mo Ahmed’in Farah’ı bu mesafeden yenmek için son şansını içerecek.

Hareket halindeki diğer Kanadalılar arasında Michael Mason (yüksek atlama), Shawn Barber (sırıkla atlama), Liz Gleadle (cirit), Crystal Emmanuel (200m) ve Melissa Bishop (800m) bulunmaktadır.

Erkekler 100 metre dünya şampiyonu Justin Gatlin, Zürih’te yarışacak ve Jamaikalı Asafa Powell ve bu sezon 10 saniyenin altında sekiz yasal performans sergileyen Güney Afrika’dan Akani Simbine’in bulunduğu bir sahayla karşı karşıya gelecek.

Cleveland Kızılderilileri, en son hedef Jose Bautista ile Blue Jays’in pahasına sosyal medya eğlencesi yaşıyor.

Cleveland’da düzenlenen Amerikan Ligi Şampiyonası Serisinin ilk iki maçında isabetsiz kalan Toronto slugger, Pazartesi günü medyaya yaptığı yorumlarda hakemlik hakkında ince üstü örtülü bir eleştiri yapmış görünüyordu.

Bautista, “Yapmanız gereken tek şey videoya bakmak ve Kızılderililerin atıcılarının tabağın kalbine kaç kez attığını saymak. Çok olmadı,” dedi. “Konuşmaya çalışmadığım koşullar yüzünden bunu yapabildiler, çünkü yapamıyorum.

“Bunu yapmanız sizin için. Ama siz de bunun hakkında konuşmak istemiyorsunuz.”

Bu yorumu lider olarak alan Cleveland ekibinin Twitter hesabı, Pazartesi günü bir dilli anket sundu.

İşaret hırsızlığı ve şartlarımız oldu. POLL: Rakiplerimizin bir sonraki mazereti ne olacak? #RallyTogether

- @ Kızılderililer

Anket seçenekleri sönük beyzbol topları, palyaçolar, Brangelina dağılması ve Ken Bone idi.

15 dakikalık şöhreti bir başkanlık belediye binası tartışması sırasında başlayan kararsız bir Amerikalı seçmen olan Bone, sönük beyzbollara karşı üstünlük sağladı.

Boston Red Sox saha antrenörü Carl Willis, Cleveland’ın kazandığı AL Division Series’de işaret hırsızlığının oynanabileceğini öne sürmüştü.

Usain Bolt, dünyanın en hızlı adamı olarak onun yerini kimin alacağını merak ediyor.

Ağustos ayında Londra’da düzenlenen dünya atletizm şampiyonasındaki son büyük yarışında kimsenin bilmeyeceğinden emin. Bolt, Pazartesi günü emeklilikten önceki son yarışını kaybetmekten korkup korkmadığı sorulduğunda rahatsız değildi.

Duygusal Bolt, De Grasse’nin görevinde son yarışı kazandı: Emekli olmadan Usain Bolt’u yen

“Koçum her zaman kazanmam için bir yol bulur” dedi. “Endişeli değilim.”

Halefine gelince, önümüzdeki yılları dört gözle bekliyordu.

“Sadece oturup seyretmek ve 100, 200 metrede bir sonraki Olimpiyat şampiyonunun kim olacağını görmek için kesinlikle heyecanlıyım” dedi. “Yaklaşan bir sürü genç yıldız var. Kimin gerçekten şampiyon olmak için öne çıkacağını görmek heyecan verici.”

Bolt, dokuz yıldır sprintlere hakim oldu ve kazanılması gereken tüm büyük unvanları kazandı. Ancak yarışmayı iki aydan kısa sürede bitireceğini bilmek her şeyi acı tatlı yapar.

Çarşamba günü dokuzuncu ve son Golden Spike yarışında, doğu Çek kenti Ostrava’da 100 metre koşuyor.

“Her buluşma duygusal olacak” dedi. “Son yarışmam olacağını biliyorum. Duygusal bir sezon.”

Golden Spike’ı seviyor çünkü hızlı bir pist ve tribünler yağmurlu ya da soğuk olsun her zaman dolu.

Dünyalardan önce planladığı diğer tek yarış, 21 Temmuz’da Monako’da düzenlenen Diamond League karşılaşması. Diğer ırklar konusunda kararsız.

Son yarışından sonra atletizmden ayrılmayacak. Jamaika’daki yarış grubunun bir parçası olarak kalmayı planlıyor. “Koçluk söz konusu olduğunda, koçum beni koçluğa girmeye çalışmak için gerçekten çok zorladı” dedi. “Belki önümüzdeki sezon çok pistte olacağım. Koç olmayacağım ama nezaret edip izleyeceğim.”

Sadece Jose Bautista, Çarşamba günü Teksas’ta medyayla buluşmak için siyah bir şapka giydi.

Blue Jays slugger’ı, Toronto’nun Texas Rangers’a karşı beş maçın en iyisi Amerikan Ligi Lig Serisini açtığı Perşembe günü Globe Life Park’ın kötü adamı olacak.

Bautista’nın geçen yılki ALDS’nin 5. Maçında belirleyici bir üç turluk patlamadan sonra yarasa atışı Lone Star State’de pek iyi gitmedi. Mayıs ayında, Rangers ikinci kaleci Rougned Kokor, bir slayta itiraz ettikten sonra Bautista’nın yüzüne yumruk attığında, kötü kan yüzeye çıktı. Bu, banklar boşaldıkça daha fazla çirkinliğe yol açtı.

Bautista, “Bunu yapmayı seçerlerse, benden hoşlanmamak için kendi nedenleri olabilir,” dedi rekabet hakkında. “Sanırım onlardan hoşlanmamak için birkaç nedenim daha var. Ama bunu düşünmüyorum, buna odaklanmıyorum.