Czy chirurdzy mogą przewidzieć, jak siatka będzie działać u różnych pacjentów

Czy chirurdzy mogą przewidzieć, jak siatka będzie działać u różnych pacjentów

Pełny raport ma zostać opublikowany dziś o godzinie 11:45 czasu wschodniego na dorocznym spotkaniu AHA – zobacz naszą relację tutaj.

Lekarz z Sierra Leone z Ebolą, który w zeszłym tygodniu przyleciał do Nebraski na leczenie, zmarł, podał Reuters.

„Pocałunek to nadal pocałunek…”, ale zawiera około 80 milionów bakterii. Oczywiście prawie wszystkie łagodne, inaczej gatunek ludzki wymarłby.

The New York Times donosi, że przedstawiciele DEA przesłuchują „pracowników medycznych z San Francisco 49ers i kilku innych drużyn” w ramach trwającego śledztwa w sprawie stosowania środków przeciwbólowych przez zawodników NFL.

Przestań opracowywać leki na raka, który zabił moją matkę, mówi pisarz naukowy Elie Dolgin.

Władze holenderskie poinformowały w niedzielę, że potwierdziły wysoce zaraźliwy szczep ptasiej grypy H5N8 na fermie drobiu w środkowej Holandii (Reuters).

FDA stwierdziła, że ​​długoterminowa podwójna terapia przeciwpłytkowa zwiększa wskaźniki zgonów innych niż sercowo-naczyniowe, ale korzyści nadal przewyższają ryzyko. Przeczytaj ogłoszenie FDA tutaj i naszą relację tutaj.

Federalny sąd apelacyjny odrzucił argumenty dwóch grup katolickich, że ostatnie poluzowanie przez administrację Obamy mandatu dotyczącego antykoncepcji nadal narusza ich wolność religijną.

Allen Steere, MD, jest prawdopodobnie najbardziej znany z powiązania choroby z Lyme z kleszczami. Ale jest też zapalonym skrzypkiem – pomimo ogniskowej dystonii.

Nefrolodzy z Kidney Week odebrali pierwsze w historii nagrody w mediach społecznościowych wydrukowane w 3D od #NephJC Live, internetowego klubu dziennikarskiego, którego pierwsze osobiste spotkanie było sponsorowane przez MedPage Today. Zwycięzcami zostali:

Najlepszy bloger: Kenar Jhaveri (@kdjhaveri) Najlepsza obecność na Twitterze: David Goldfarb (@weddellite) i Tom Oates (@ toates_19) Najlepszy świeży głos: Suresh M (@yemtweet)

Wskazówki dotyczące sposobu, w jaki mózg pomaga w wyzdrowieniu po urazie, można znaleźć, śledząc powrót zmysłu dotyku w przeszczepionej dłoni, według naukowców z University of Missouri, którzy poinformowali o tym odkryciu na dorocznym spotkaniu Society for Neuroscience.

Policy and Medicine donosi, że FDA prosi o pomoc w poprawie komunikacji między agencją a naukowcami prowadzącymi badania kliniczne leków z rurociągu.

Morning Break to codzienny przewodnik po nowościach i ciekawościach w sieci dla pracowników służby zdrowia, opracowany przez społeczność MedPage Today. Masz wskazówkę? Wyślij go do nas: MPT_editorial@everydayhealthinc.com.

The New York Times szczegółowo opisuje, w jaki sposób śledczy federalni połączyli kropki od przewodniczącego zgromadzenia nowojorskiego Sheldona Silvera – aresztowanego w zeszłym tygodniu pod zarzutem korupcji – z dr Robertem N. Taubem, wybitnym badaczem międzybłoniaka z Columbia University, z Weitzem Luxenberg, czołowa kancelaria prawnicza, ma wygrać akt oskarżenia przeciwko Silver. Jedna bezpośrednia konsekwencja: Columbia zamknęła centrum badawcze Tauba.

Gilead Sciences powiedział, że pozwoli producentom leków generycznych na wyprodukowanie nowej wersji leczenia zapalenia wątroby typu C Sovaldi – w każdym razie w Indiach, gdzie krajowy urząd patentowy niedawno odmówił wydania kluczowego patentu na lek (WSJ). Sovaldi wkrótce trafi do sprzedaży w Indiach za około jedną dziesiątą ceny, jaką Gilead pobiera w USA.

Według producenta Symplmed, do sprzedaży w USA została dopuszczona polipylka nadciśnieniowa zawierająca perindopril, argininę i amlodypinę.

Sanofi i Regeneron mogą być pierwszymi na rynku z inhibitorem PCSK9 – najgorętszą nową klasą obniżającą poziom lipidów w opracowywaniu – ponieważ FDA ma do 24 lipca orzekać w sprawie NDA dla alirokumabu firm. Zgłoszenie firmy Amgen, ewolokumab, ma zostać wydane przez FDA dopiero 27 sierpnia.

Ipsen powiedział, że jego toksyna botulinowa Dysport była skuteczna w badaniach III fazy w łagodzeniu spastyczności kończyn dolnych u dzieci z porażeniem mózgowym oraz u dorosłych pacjentów z udarem i TBI.

Dzieci z zespołem Pradera-Williego są narażone na ryzyko „pożerania się na śmierć”, ale program hospitalizacji w Instytucie Dziecięcym w Pittsburghu oferuje intensywne leczenie.

Według agencji Reuters francuska firma Carmat, zajmująca się sztucznym sercem, ma nadzieję zebrać od inwestorów ponad 50 milionów dolarów na sfinansowanie następnej rundy badań klinicznych.

Larry Husten uważa, że ​​American Heart Association zbytnio protestuje, jeśli chodzi o sól.

Według Paula Thackera, baza danych Sunshine Act może ujawnić konflikty interesów lekarzy telewizyjnych.

„Dwie tragiczne zgony ilustrują niedoskonałą naukę medycyny”, pisze dr T. Jared Bunch o zastrzeleniu Michaela Davidsona przez Brighama i kobiet.

Morning Break to codzienny przewodnik po nowościach i ciekawościach w sieci dla pracowników służby zdrowia, opracowany przez społeczność MedPage Today. Masz wskazówkę? Wyślij go do nas: MPT_editorial@everydayhealthinc.com.

, ,

Ten artykuł jest wynikiem współpracy MedPage Today i:

Wybuch Bliskowschodniego Zespołu oddechowego (MERS) w Korei Południowej jest „sygnałem alarmowym”, ale nie stanowi zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym (PHEIC) – zdecydował we wtorek komitet ratunkowy Światowej Organizacji Zdrowia.

Komisja oparła swój wniosek na dwóch faktach – sile reakcji kraju i widocznym spowolnieniu wybuchu epidemii w obliczu środków zaradczych – twierdzi dr Keiji Fukuda, zastępca dyrektora generalnego WHO ds. Bezpieczeństwa zdrowotnego.

Decyzja komisji, która spotkała się wcześniej osiem razy w celu omówienia zagrożenia MERS, była jednomyślna i została zaakceptowana przez dyrektor generalną WHO, lek. Med. Margaret Chan, powiedział dziennikarzom Fukuda podczas telekonferencji wczesnym rankiem.

Dyrektor generalny WHO może ogłosić PHEIC zgodnie z międzynarodowymi przepisami zdrowotnymi, jeśli komisja doraźna zdecyduje, że zdarzenie stwarza zagrożenie dla innych państw i dlatego może wymagać skoordynowanej międzynarodowej reakcji.

Nie określono dokładnie, jaka reakcja jest wymagana: może to być zwiększona międzynarodowa pomoc medyczna, zamykanie granic i ograniczenie podróży, a nawet interwencja wojskowa.

Jak powiedział Fukuda, główna lekcja płynąca z obecnego wybuchu epidemii jest następująca: „To naprawdę niezwykle yourpillstore.com ważne, aby kraje były tego świadome i były przygotowane na tego rodzaju wybuchy”.

A główna różnica między MERS w Korei a epidemią Ebola w Afryce Zachodniej – która pozostaje PHEIC – polega na tym, że Korea ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę opieki zdrowotnej, aby poradzić sobie z epidemią.

Fukuda powiedział, że po początkowym zaskoczeniu koreański system opieki zdrowotnej zareagował skutecznie.

„Pracownicy służby zdrowia nie spodziewali się, że MERS przejdzie przez drzwi” – powiedział – sytuacja „prawdopodobnie nie jest wyjątkowa dla Korei”.

Fukuda powiedział, że obecne żniwo w kraju azjatyckim to 162 potwierdzone przypadki MERS, z 19 zgonami. Ponad 6500 osób jest monitorowanych pod kątem objawów.

Te liczby sprawiają, że wybuch epidemii w Korei jest największy poza Bliskim Wschodem, gdzie wirus został po raz pierwszy rozpoznany w 2012 r. Od tego czasu WHO została formalnie powiadomiona o około 1292 potwierdzonych laboratoryjnie przypadkach, w tym o co najmniej 458 zgonach z nimi związanych.

Ponad 1000 z tych przypadków zostało zgłoszonych z Arabii Saudyjskiej, z kilkoma z pobliskich krajów, a kilka z nich zostało wywiezionych do Europy i Stanów Zjednoczonych.

Obecny wybuch epidemii oficjalnie rozpoczął się 20 maja, kiedy Południowokoreańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom zgłosiły przypadek MERS u 68-letniego mężczyzny, który niedawno podróżował na Bliski Wschód.

Fukuda powiedział, że początkowe rozprzestrzenianie się wirusa było spowodowane czasem spędzonym przez mężczyznę w zatłoczonej izbie przyjęć, której nie można było przyjąć z powodu braku łóżek.

Powiedział, że w tym czasie film z monitoringu pokazuje mężczyznę poruszającego się po oddziale ratunkowym pomimo objawów obejmujących kaszel.

Powiedział, że gdy rozprzestrzenianie się zaczęło, zostało zaostrzone przez nieoptymalną kontrolę zakażeń, zatłoczone szpitale i praktyki kulturowe – w tym „zakupy lekarzy” i liczbę odwiedzających – które narażały więcej ludzi na infekcje.

Nowe przypadki prawdopodobnie będą się pojawiać w ciągu następnych kilku tygodni, ponieważ obecnie zarażeni ludzie i ich kontakty stają się symptomatyczne, powiedział Fukuda, ale z drugiej strony, jak dotąd nie ma dowodów trwałego przenoszenia w społecznościach.

Fukuda powiedział, że jedynym znanym rezerwuarem wirusa są wielbłądy, chociaż możliwe jest, że inne zwierzęta mogą być nosicielami tej choroby. Ale ponieważ wielbłądy można zobaczyć tylko w ogrodach zoologicznych w Korei Południowej, wydaje się mało prawdopodobne, że wirus stanie się endemiczny, powiedział.

W międzyczasie epidemia wirusa Ebola nadal tli się w Afryce Zachodniej, podała WHO w środę, z 24 nowymi przypadkami w Gwinei i Sierra Leone w tygodniu kończącym się 14 czerwca. Oznacza to, że całkowita liczba przypadków w ciągu ostatnich 3 tygodni osiągnęła 76, podała agencja. w raporcie o sytuacji z połowy tygodnia.

Większość z nich pochodzi ze znanych łańcuchów transmisji, ale 19 pochodzi z nieznanych źródeł infekcji. „Skuteczne zarządzanie ryzykiem związanym z takimi przypadkami jak ten będzie miało kluczowe znaczenie dla osiągnięcia zera (przypadki)” – stwierdza raport WHO.

,

Czy chirurdzy mogą przewidzieć skuteczność siatki u różnych pacjentów? Eksperci omawiają aktualne dowody.

Wielogenowe testy panelowe w kierunku raka piersi mogą zidentyfikować szerszy zakres znaczących mutacji genetycznych.

Najnowsze badania pokazują, że aktualne raporty dotyczące wskaźników ponownych hospitalizacji mają tendencję do niedoceniania problemu. Autorzy badania sugerują nowe podejście do śledzenia pacjentów.

Po raz pierwszy przetestowano „czarną skrzynkę” dla sali operacyjnej. Czarna skrzynka może rejestrować wszystkie aspekty zabiegu i pomóc chirurgom śledzić ich wykonanie.

Pojawiający się obszar chirurgii robotów? Nowe badanie ujawnia, że ​​kolektomia zrobotyzowana miała podobne ogólne koszty szpitalne i krótkoterminowe wyniki kliniczne w porównaniu z kolektomią laparoskopową.

Raport Wiadomości o Chirurgii Ogólnej jest dostarczany do MedPage Today przez naszych przyjaciół z General Surgery News, tytuł McMahon Group. W przypadku niektórych artykułów wymagana jest bezpłatna rejestracja.

Czy uzależnienie od smartfonów wpływa na jakość opieki nad pacjentem? Lekarze chcą, aby rozproszeni, zależni od technologii pacjenci odkładali telefon.

Badania pokazują, że zasięg uporczywego i silnego bólu nowotworowego w dużej mierze zależy od zdolności komórek złośliwych do penetracji włókien nerwowych.

Lorazepam podawany przed znieczuleniem ogólnym nie poprawiał satysfakcji pooperacyjnej.